Kirjutas

Kõik koerad on erineva toitainete vajadusega, ning see koeratoit, mis sobib kellegi teise koerale, ei pruugi üldse sinu koerale sobida. 

Toitainete vajadus sõltub:

  • tõust
  • kasvust, 
  • suurusest, 
  • vanusest, 
  • aktiivsuses. 

Selleks, et olla täiesti kindel selles, mis toit täpsemalt just sinu koerale vajalik on, soovitame võtta ühendust koera veterinaariga.

Küll aga saab palju ka paika panna selle järgi, mis vanuses on sinu kutsu.

Loe edasi, mida erinevas eas koerad võivad vajada ning millel silma peal hoida:

Kutsika toit
Millist toitu anda kutsikale?

Kutsikad.

Kutsikad vajavad rohkem energiat oma koeratoidu sees – kuni kaks korda rohkem kui täiskasvanud koerad. 

Kasvav organism tarbib rohkem energiat, see tähendab seda, et tarbima peaks rohkem energiat toidust kui kulutama ringi jooksmisele ja mängimisele. 

Spetsiaalne kutsikatele loodud koeratoit on tasakaalustatud ja mõeldud just nimelt kasvavale organismile.

Kutsika toitmisel peaks silmas pidama, et teda liiga üle ei toidaks, sest see toob endaga kaasa liiga kiire kasvu, millel on hoopis negatiivsed tagajärjed: näiteks luu- ja liigese probleemid.

Kutsikate toitmisel peab ettenähtud reegleid eriti tähelepanelikult jälgima, et vältida tulevikus terviseprobleeme. 

Näiteks toortoitu ei tohiks kutsikale veel pakkuda, sest nende immuunsüsteem pole nii hea, et võidelda võimalike halbade bakteritega ja neile on toortoidu kogust raskem välja arvutada. 

Kutsikas peaks sööma tihti ja väikseid portsjoneid, nad ei tohiks kunagi liiga kaua ilma toiduta olla. Vanemaks saades võib toidukordi vähendada kuniks ta saab 2 korda päevas süüa.

Millist toitu anda täiskasvanud koertele?
Milline toit sobib täiskasvanud koertele?

Täiskasvanud.

Täiskasvanud koer peaks sööma vähemalt 1 kuni 2 korda päevas.

Koeratoit peaks täiskasvanule olema vastav ning toidu kogus peab vastama koera vajadusele. 

Väiksemaid või keskmist kasvu koeri peetakse täiskasvanuks ca 12 kuu vanuselt, suuremat kasvu koeri peetakse täiskasvanuks umbes 18-24 kuu vanuselt.

Ka täiskasvanud koerte puhul on tähtis koera suurus:

Väiksemad koerad on üldjuhul palju aktiivsemad ning sellepärast vajavad hulga rohkem kaloreid kui mõni suurem koer. Nende jaoks tuleks leida toit, mis annab rohkem energiat, valke, süsivesikuid ja rasve.

Suuremad koerad on tihtipeale aga veidi aeglasemad ning rahulikumad. Nende ainevahetus on aeglasem ning seetõttu on neile vaja tasakaalustatud toitu. Tuleks valida sellist toitu, kus on väiksem rasvasisaldus, mis aitaks koera kaalu kontrolli all hoida.

Loomulikult on suurte koerte seas ka aktiivseid töökoeri. Nende jaoks on olemas spetsiaalsed kaloririkkamad toidud, et nad saaks enda aktiivsele päevale piisavalt energiat.

Vana koera toitumine
Vanema koera toitumine.

Seeniorid.

Vanade koerade toitumisel tuleks panna eelkõige tähele, et toit oleks väiksema kalorsusega, et seal oleks piisavalt proteiini ning oleks ka immuunsüsteemi toetav.

Põhiliseks suunaks oleks hea tervise ja normaalse kehakaalu säilitamine, sest ülekaalus seenior koeral võib tekkida terviseprobleeme. Kuna seeniorid ei ole enam nii aktiivsed, siis ülekaal on kerge tulema.

Vanemale koerale võib 2 söögikorra asemel anda sama kogust, kuid väiksemate portsjonitega ning mitu korda päevas.

Kui hoiad koeratoitu külmkapis, siis enne koeratoidu väljapanekut hoia seda kindlasti 2 tundi toatemperatuuril.