Kirjutas

Kassidele peab võimaldama nende loomuomast käitumist.

Kui kassid ei saa oma loomuomast käitumist rahuldada, siis võib neil tekkida käitumisprobleeme ja haigusi. Eriti just kastreeritud ja steriliseeritud kasside puhul on ülesöömine ja rasvumine kiire tulema.

Erinevad kassi mänguasjad, kraapimis- ja ronimispuud on kassi jaoks väga tähtis osa tema elust, et tema tervis oleks korras ning kaal kontrolli all.

Kassile meeldivad kõrged kohad
Kass jälgib sind.

1. Kõrged kohad

Kraapimispuu on selline asi, mis peaks iga kassiomaniku kodus olema.

Kassidele meeldib kõrgel olla, seega soovitame kõrgemat kraapimispuud, kus kass saab jälgida enda ümbritsevat, turnida, puhata ja kraapida. 

Kassidele meeldib palju aknast välja vaadata, jälgida linde, inimesi.

Selleks, et kass saaks välja vaadata aknast ja puhata samaaegselt soovitame pesasi, mis kinnituvad akende külge.

Kass kraabib mööblit
Kui kraapimispuud ei ole.

2. Erinevad kraapimisalused.

Kassidel peaks olema ka neile mõeldud kraapimisalused, et nad mööblit ei lõhuks.

Enamus kassi kraapimispuudel on kraapimisposte ja aluseid, kus nad saavad enda küüsi teritada. Muidugi müüakse eraldi ka igasuguseid huvitavaid lahendusi kus kass saaks enda küüsi teritada.

Näiteks eelmainitud kraapimispostid, mida saab enda kodus kuhugi nurka püsti panna või aluseid, kus peal kassidel ka magada meeldib.

3. Kassi mänguasjad.

Kassidele meeldib “jahti” pidada.

Erinevad õngeritva meenutavad mänguasjad kus on suled, krõbisevad asjad, kuljused jne, meeldivad üldiselt kassidele väga.

Kassid tüdinevad mänguasjadest üsna kiiresti, seega vahepeal tuleks mänguasju vahetada. Kui kassil on koguaeg mänguasjad silme all, siis ei ole need enam tema jaoks nii huvitavad kui näiteks sahtlist mänguasja välja võtmine ja siis sellega mängimine. Vahepeal silme eest ära võtmine ja vahetustega erinevate mänguasjadega mängimine tekitab kassile rohkem põnevust.

Erinevad catnip ehk naistenõgese mänguasjad võivad ka aidata mängimist soodustada. Tuleb ka arvestada, et kõik kassid on erinevad ja neile kõigile ei pruugi meeldida samad mänguasjad, seega ärge pead norgu laske kui kiisu pole nii huvitatud mängimisest.

Kass magab palju
Peale mängimist üks korralik kassi uinak.

4. Toidu ja joogi andmine.

Kassidele meeldib jahti pidada, nad on oma loomuselt kiskjad.

Kassile meeldib leida sööki, seega erinevate maiustuste peitmine ja nende leidmine stimuleerib nende jahiinstinkti.

Paljudele kassidele meeldib voolavat vett juua, loomuses nad on harjunud kiiresti vett jooma ja koheselt edasi liikuma.

Kui sinu kassile ei meeldi juua seisvat kausi sees olevat vett, siis võib mõelda purskkaevu soetamisele. See võib motiveerida neid rohkem vett jooma.